Sadzonki truskawek i malin

Tomasz Kącki
Gospodarstwo Rolne Kwalifikowana
Szkółka Roślin Jagodowych
tel. 697-812-580

Sadzonki malin

Sadzonki malin powtarzających owocowanie. Nasza szkółka zakupiła licencję na rozmnażanie odmian POLANA, POLKA, BENEFIS i POLESIE. Produkujemy sadzonki kopane, zielone. Sprzedaż po 15 października.

Odmiany malin powtarzających

POLANA

Najstarsza z polskich odmian. Główne owocowanie jest na pędach wyrosłych w danym roku. Dojrzewanie owoców rozpoczyna się w drugim tygodniu sierpnia (później niż u Polki o około 10 dni) i trwa do końca sezonu wegetacyjnego (owocowanie późnoletnie i jesienne). Owoce są średnie i duże, czerwone z połyskiem. Nadają się do bezpośredniego spożycia i do przetwórstwa, np. soki i dżemy. Roślina wydaje bardzo dużo pędów o wysokości około 1,5 m. Szczątkowe kolce. Polana charakteryzuje się dużą plennością. Jej zaletą jest m.in. to, że w bardzo małym stopniu pędy pokładają się do środka rzędów - może więc być uprawiana w systemie wolnostojacym. Mało wrażliwa na zamieranie pędów i średnio/mało wrażliwa na gnicie owoców.

POLKA

Odmiana najbardziej polecana do hodowli proekologicznej - powtarzająca owocowanie, owocuje na pędach jednorocznych. Owoce są bardzo duże, zwarte, supersmaczne. Nadają się do bezpośredniego spożycia, mrożenia i przetwórstwa. Cenna odmiana w uprawie towarowej i ogrodowej ze względu na wcześniejsze dojrzewanie, większe i smaczniejsze owoce, a także bardziej przydatne do mrożenia niż owoce odmiany Polana. Doskonale sprawdza się w uprawie przyspieszonej (okrywanie włókniną, tunele foliowe i szklarnie). Wzrost roślin jest średnio silny. Pędy pod koniec owocowania mogą pokładać się w rzędy - wymaga wówczas podpierania pędów ewentualnie już w uprawie nieco większej odległości pomiędzy rzędami. Mało podatna na zamieranie pędów i gnicie owoców. W naszym gospodarstwie stanowi największy areał uprawowy.

BENEFIS

Oferta wdrożeniowa oraz opis odmiany

POLESIE

Nowa polska odmiana maliny powtarzającej owocowanie. Owocowanie rozpoczyna nieco wcześniej niż Polana. Wzrost roślin średniosilny, może się lekko pokładać. Nie wytwarza zbyt dużo pędów przy roślinie matecznej. Owoce smaczne, słodkie, duże (zwłaszcza u roślin rosnących w niezbyt dużym zagęszczeniu). Kolor owoców ciemnoczerwony z niewielkim omszeniem. Owoce zarówno deserowe jak i do przetwórstwa. Odporna na choroby, przydatna do uprawy ekologicznej. W tej chwili zwiększamy areał jej uprawy, ponieważ owoce cieszyły się dużą popularnością u kupujących.

Copyright © 2005-2019 Szkółka Kąccy.